Udzielamy bezpłatnej pomocy

psychologicznej, prawnej i specjalistycznej w zakresie problematyki przemocy i uzależnień w tym:

• porad specjalistycznych , prawnych i psychologicznych,

• wsparcia emocjonalnego ofiar przemocy i rodzin dotkniętych problemem uzależnień
  • informacji o przysługujących osobie pokrzywdzonej prawach
  • niezbędnej wiedzy prawnej umożliwiającej sformułowanie pisma, wniosku czy pozwu do instytucji współtworzących system organów ochrony prawnej (policja, prokuratura, sądy)
  • informacji o instytucjach, do których można się zwrócić o pomoc rzeczową, socjalną, finansową najbliżej swojego miejsca zamieszkania
  • podstawowych informacji o uzależnieniach i mechanizmach przemoc
  • wsparcie kompleksowe osobom uwikłanym w problem przemocy domowej, uzależnionym i współuzależnionym

W kilkuletnim okresie działalności Stowarzyszenie realizuje zadania z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii wspierane przez Urząd Miasta Lublina i Urząd Wojewódzki Lublina.

Stowarzyszenie realizuje cele przez:

• Prowadzenie punktu konsultacyjno- informacyjnego dla ofiar przemocy oraz osób dotkniętych problemem uzależnień : alkoholizm, narkomania, leki, hazard, Internet itp.
  • Prowadzenie grup terapeutycznych dla ofiar przemocy oraz osób dotkniętych problemem uzależnień: alkoholizm , narkomania, leki, hazard itp.
  • Terapie indywidualną dla ofiar przemocy i osób dotkniętych problemem uzależnień: alkoholizm , narkomania, leki, hazard itp.
  • Wspieranie psychologiczne członków rodzin ofiar przemocy oraz osób dotkniętych problemem uzależnień: alkoholizm, narkomania, leki, hazard, Internet itp.
  • Pomoc prawną dla ofiar przemocy oraz osób borykających się z problemem uzależnień: alkoholizm, narkomania, leki, hazard, Internet, zakupy itp.
  • Prowadzenie szkoleń dla rodziców i nauczycieli w zakresie zjawiska przemocy w rodzinie oraz z problematyki narkomanii.
  • Propagowanie działalności profilaktycznej na rzecz ofiar przemocy oraz osób dotkniętych problemem uzależnień tj. alkoholizm, narkomania, leki, hazard, Internet i z zakresu HIV/AIDS.
  • Zajęcia edukacyjne dla zainteresowanych grup zawodowych,
  • Prowadzenie zajęć edukacyjnych i edukacyjno-korekcyjnych, mających na celu zmniejszenie liczby nietrzeźwych użytkowników dróg.
  • Realizacja zadań interwencyjno-resocjalizacyjnych dla kierowców.
  • Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności dla dzieci i młodzieży, rodziców i pedagogów.
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu HIV/AIDS.
  • Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom niechemicznym tj. hazard, zakupy, Internet.
  • Wszechstronne propagowanie metod i technik stosowanych w zakresie działalności profilaktycznej i terapeutycznej.
  • Współpracę i wzajemną pomoc członków Stowarzyszenia.
  • Współpracę z osobami i instytucjami w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczeń w dziedzinie przeciwdziałania przemocy i zapobiegania problemom alkoholowym i narkomanii.
  • Doradztwo i pomoc organizacyjno – ekonomiczna oraz szkolenie członków i innych podmiotów zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia.
  • Inne działania sprzyjające rozwojowi statutowych celów organizacji.
  • Prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską.

Ze swojej strony zapewniamy szybką i fachową pomoc osobom dotkniętym przez los.
Każdy, kto zwróci się z problemem przemocy, uzależnień otrzyma wsparcie oraz szereg wskazówek do dalszych działań związanych z rozwiązaniem problemu.
Wszelka pomoc udzielana w punkcie jest bezpłatna.
Wszystkie działania są realizowane z zachowaniem wszelkich zasad i środków bezpieczeństwa w celu zapobiegania COVID-19 wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów lub zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.